„Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi.

Wejdź gościu i stań się przyjacielem.”     (Jan Wiktor)

„Czytanie jest dla umysłu tym,

czym gimnastyka dla ciała.”

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek   9.15 – 14.15

Wtorek        10.30 – 15.30

Środa         8.00 – 13.00

ac

Biblioteka szkolna przeznaczona jest dla  uczniów, nauczycieli oraz pracowników zatrudnionych w placówce. Składa się z dwóch pomieszczeń: czytelni (w której odbywają się również zajęcia dydaktyczne) oraz wypożyczalni.

Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia różnego rodzaju zbiory uwzględniając aktualne potrzeby szkoły oraz zainteresowania uczniów:

• read-owl-1376297_960_720Książki
  • Dokumenty audiowizualne
  • Dokumenty szkolne
  • Podręczniki
  • Czasopisma

W naszym księgozbiorze znajdują się:

• Lektury
  • Literatura przygodowa
  • Literatura obyczajowa
  • Baśnie
  • Bajeczki i wierszyki
  • Biblioteczka Dużej Czcionki
  • Literatura popularno-naukowa
  • Literatura pedagogiczna

„Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.”  (Józef Czechowicz)

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice i opiekunowie uczniów naszej szkoły.
  2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  3. W bibliotece należy zachować ciszę.
  4. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu, wypożyczając do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.
  5. Biblioteka udostępnia swoje zbiory od września do czerwca w wyznaczonych godzinach.
  6. Książki wypożyczane są na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia.
  7. W przypadku zagubienia lub zniszczenia wypożyczonej książki, należy ją odkupić.
  8. Obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.
  9. Użytkownicy zobowiązani są do poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki.
  10.  Każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem biblioteki i przestrzegać go.

>>>  REGULAMIN KORZYSTANIA Z PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH  <<<

– Biblioteka internetowa „Wolne lektury” – www.wolnelektury.pl