Zespół Tańca Ludowego „Chochliki”

12499535_1071017716294737_1946546803_oDziałający w szkole Zespół Tańca Ludowego „Chochliki” kontynuuje i kultywuje  tradycję trwającą od początku jej istnienia.  Nasi uczniowie-tancerze spełniają i realizują pasje taneczne i zainteresowania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny. Naszą wizytówką jest wiązanka regionalnych tańców ludowych regionu lubelskiego. Tancerze prezentują się w oryginalnych strojach krzczonowskich, reprezentacyjnych dla naszego regionu.

W  repertuarze zespół ma również obrzędy ludowe, jak kolędowanie
z gwiazdą, chodzenie z kurkiem wielkanocnym.

Ale „Chochliki”, jak to chochliki, lubią zaskakiwać. Bardzo dobrze czują się również w choreografiach nowoczesnych i standardowych, najróżnorodniejszych stylizacjach i wizualizacjach tanecznych.

sam_5464

Daje im to radość, poczucie sukcesu i satysfakcji. Zespół godnie reprezentuje szkołę podczas imprez i uroczystości kulturalnych o charakterze ogólnopolskim, miejskim, szkolnym.

Gościmy na prawdziwych scenach, bierzemy udział w    wydarzeniach artystycznych o randze ogólnopolskich festiwali ( Albertiana 2016), również m.in. kolędujemy w Lubelskiej Szopce na Starym Mieście, uczestniczymy w prestiżowych wydarzeniach kulturalnych naszego miasta: „Jedno miasto-wiele kultur”, „Lublin Wielokulturowy”. Zdobywaliśmy nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Grup Artystycznych Osób Niepełnosprawnych w Łęcznej.

Tańczymy z werwą, żywiołem, przytupem i rozmachem, wywołując wzruszenie i duże emocje wśród publiczności.

p1210830

Uśmiech i radość na twarzach artystów świadczą, że takie wartości jak godność i szczęście naszych wychowanków są dla nas najważniejsze. I to osiągamy.

Brawa i owacje, zainteresowanie oraz wywiady telewizyjne potwierdzają nasz profesjonalizm. Możemy mnożyć i wymieniać nasze sukcesy . Bardzo dobrze czujemy się na festynach plenerowych, na świeżym powietrzu. Trudne warunki garderobiane  przebieranie się na ławce w parku to nasza specjalność
i frajda.

Jesteśmy prawdziwymi artystami!!!                      Opiekunką zespołu jest Pani Anna Duda